Kolik měsíčně vyjde péče o domácího mazlíčka?  

V současné době se výdaje za běžnou domácnost pohybují ve stále vyšších číslech. Za výplatu, kterou dostáváme, si tak reálně můžeme koupit mnohem méně než před dvěma lety. Jak je to s výdaji za mazlíčky.  

Pořízení psa nebo kočky 

Často si lidé myslí, že koupí kočky nebo psa jejich výdaje končí. Zde vždy záleží na tom, z jakých podmínek zvíře pochází. Jistotou je zvíře s průkazem původu, jelikož spadá pod kontrolní orgány a chovatel je sledován příslušnými institucemi. Když si pořídíte zvíře bez papírů, jedná se o podporu množíren. Zde nemáte žádné informace o tom, v jakých podmínkách vyrůstalo a jaké z toho budou plynout zdravotní potíže a s tím spojené výdaje za veterináře. Za zvíře s průkazem původu, které je již očkované, odčervené a zdravotně testované, dáte do dvaceti tisíc korun. 

Krmení zvířete 

Opět je třeba zdůraznit, že záleží na tom, jakou máte představu. Pokud budete kupovat obilné krmivo bez přidaných vitamínů, živin a prospěšných látek, mohou se brzy objevit zdravotní potíže. Naopak krmíte-li kvalitní stravou, zvíře zůstane vitální až do vysokého věku. Cena granulí i mokrého krmiva se dá skvěle snížit v jednotlivých slevových akcích, které se u prodejců krmiva periodicky opakují. Za kvalitní granule dáte okolo tisíce korun v balení 10 kg suchého krmiva.  

Péče, kterou zajišťujeme sami 

Pro většinu běžných miláčků stačí mít doma zvířecí šampon, hřeben a nůžky na drápy. Pro kočky ještě přidejte stelivo, ale i to je možné sehnat v akci. Mnoho lidí si pro kočky oblíbilo obyčejné dřevěné pelety. Snadno se s nimi manipuluje a dají se sehnat za 120 korun za balení 15 kilogramů. Pro dezinfekci kočičí toalety postačí obyčejný ocet.  

K těmto běžným výdajům si přičtěte veterinární péči v případě zranění zvířete. Vždy je dobré mít pro tyto případy odložené nějaké finance a doufat, že je nebudete muset použít. Existuje také pojištění pro zvířata, kde vám výdaje na veterině hradí pojišťovna.